Streetwear jak żaden inny styl na świecie ceni sobie to, co oryginalne. Choć jego miłośników nic nie ogranicza, bo nadrzędną zasadą jest wolność w wyrażaniu siebie, sneakerheadzi z przyjemnością wracają do tego, co dawne. Retro look cieszy się powodzeniem, bo nawiązuje do tego, co autentyczne i szczere, nie skażone komercją. Właśnie dlatego jednym z ulubionych butów fanów mody ulicznej są adidas Stan Smith – wygodne sneakersy o prawdziwie oryginalnym dizajnie.

Z kortów na wybiegi

Historia tego modelu jest zaskakująca, ale dobrze wyjaśnia, dlaczego stał on się tak popularny.  Wszystko zaczęło się na… kortach tenisowych, na których w latach 70. zwyciężał Stanley Roger Smith, znany jako Stan Smith. Ten wybitny amerykański sportowiec jest laureatem wielu prestiżowych nagród i nawet dziś umieszcza się go na listach najlepszych tenisistów i tenisistek na świecie – a przecież karierę zakończył w 1985 roku! Właśnie na jego cześć i w podzięce za wiele pięknych emocji adidas stworzył wyjątkowy model obuwia sygnowany nazwiskiem Stana. Dizajn zaprojektowano w oparciu o obuwie noszone przez mistrzów kortów na całym świecie i wyposażono w technologie, które sprawdziły się nawet podczas najbardziej intensywnych meczów. Wspaniałe połączenie wygody i modnego looku otworzyło tym kicksom drogę do serc miłośników rodzącego się streetwearu. Właśnie tak obuwie o sportowych korzeniach, stało się niezastąpionym elementem casualowych stylizacji. Stan Smith jeszcze raz znalazł się na ustach wszystkich – teraz już nie tylko ze względu na swoje osiągniecia, ale również jako swoisty patron niezastąpionych butów.

Minimalizm pełen wygody

Ale nie tylko słynne nazwisko sprawiło, że nowe sneakersy adidas stały się tak popularne. Miłośnicy luźnego, miejskiego stylu pokochali je właśnie za oszczędny dizajn ze sportową nutką. Wykonana z doskonałej skóry cholewka jest gładka, nawet na palcach, i ma fantastyczny, opływowy kształt. Już na pierwszy rzut oka budzi skojarzenia z latami 70. i 80, oraz ze stylem, który wówczas dominował, a który pozostaje aktualny również dzisiaj. Jedyna dekoracją są słynne trzy paski, firmowy znak adidas. Ten minimalizm to ukłon w stronę współczesności, ale także dowód doskonałego wyczucia stylu u osoby, która zakłada ten model. Stan Smith pozwalają również doświadczyć nieporównywalnej z niczym wygody, prawdziwie mistrzowskiej. Dzięki nim poczujesz się jak zwycięzca. Gumowa podeszwa zapewnia przyczepność i pewny, sprężysty krok, a miękkie wkładki wewnątrz cholewki – niezrównany komfort. To prawdziwe sneakersy z sercem!

0 Komentarzy

Przeczytaj poprzedni wpis:
Puma Ignite Limitless 2 Evoknit Block – dla miłośników biegania

Co powstanie, gdy połączymy wyjątkowy dizajn z najnowszą technologią? Bez wątpienia coś wyjątkowego! Właśnie takie są nowe Ignite Limitless 2...

Zamknij