Moda na bycie fit, dbałość o środowisko naturalne i inne proekologiczne działania opanowały nasze życie. W sklepach jak grzyby na deszczu pojawiają się produkty eko i vege, a my w większym stopniu zwracamy uwagę na skład tego, co kupujemy. Tak samo jest w przypadku kolekcji obuwia lub odzieży, które wychodzą spod szyldu znanych marek. Odpowiedzialny biznes staje się dużo bardziej popularny, a światowe brandy używają go jako kartę przetargową do naszych serc. Czy słusznie?

Znane marki w trosce o środowisko

Troska o środowisko w przypadku znanych producentów obuwia zazwyczaj wiąże się z wykorzystaniem gumowych części z opon w podeszwach butów, tworzeniem kolekcji vege, a w przypadku kosmetyków – oznaczeniem, że produkty nie były testowane na zwierzętach. Jednak to nie wszystko. Inne marki wychodzą dużo dalej – tak na przykład Timberland już od wielu lat decyduje się na coroczne sadzenie drzew, innym przykładem jest brand Toms, który przy zakupie jednej pary butów oferuje przekazanie kolejnej pary potrzebującym z ubogich krajów. Do tego trendu włącza się również wszystkim znany, niemiecki brand, którego kojarzymy z kultowych trzech pasków.

Recykling na światową skalę

To właśnie adidas we współpracy, którą rozpoczęto już w 2015 roku razem z organizacją Parley for the Oceans postanowił stworzyć kolekcję, w której zastosowano recykling plastików. Linia adidas X Parley ma na celu wykorzystanie odpadów, które zostały zebrane na dnie wód, plażach i brzegach oceanu. W jaki sposób? Poprzez przerobienie plastikowych pozostałości na przędzę, którą wpleciono w lekką i elastyczną cholewkę modeli butów biegowych X Parley. Co ciekawe – do stworzenia jednej pary butów potrzebnych jest aż 11 plastikowych butelek! Dzięki temu plastik, który wykorzystujemy na co dzień dostaje drugie życie, a zarówno flora, jak i fauna, które nas otaczają nie są (w aż tak ogromnej skali) narażone na negatywne skutki, wynikające z obecności plastiku w miejscach, w których nie powinniśmy się z nim spotkać. Jednak X Parley to nie tylko but stworzony z myślą o środowisku. To również lekka i elastyczna propozycja, której cholewkę wykonano z miękkiego materiału Primeknit, co więcej – podeszwa wyposażona jest w technologię Boost, dzięki czemu każdy fan biegania zyska amortyzację na najwyższym poziomie. Może coś więcej? Nie ma problemu – podeszwa zewnętrzna, którą pokryto gumą Continental zadba o perfekcyjną przyczepność w każdych warunkach.

Kupuj odpowiedzialnie

Dlatego, jeśli lubisz otaczać się świetnym, nowoczesnym dizajnem, uwielbiasz wygodę, którą oferuje adidas, a także starasz się żyć w zgodzie z otaczającym Cię środowiskiem – linia adidas X Parley skradnie Twoje serce. Eko-innowację, która sprawia, że wyrzucany przez wszystkich plastik zyskuje nowe zastosowanie od tej pory możesz mieć na własnych nogach. Chcesz być świadomym konsumentem? Na wysokości pięty prawego buta znajduje się mały czip, który w prosty sposób możesz zeskanować swoim smartfonem, a następnie dowiedzieć się czegoś więcej o swoim bucie. W ten sposób możesz poznać jego historię i sprawdzić jaką drogę przeszła plastikowa butelka, aby znaleźć się na Twojej nodze. Co więcej, dzięki tej aplikacji możesz się dowiedzieć jakie kroki należy podjąć, aby włączyć się do walki o ochronę oceanów. Jednak pamiętaj, że jest to kolekcja limitowana!

0 Komentarzy

Przeczytaj poprzedni wpis:
buty adidas gazelle damskie
Kultowy model adidas gazelle w pastelowej odsłonie kolorystycznej

Wszyscy doskonale znają niemiecką markę adidas. Już od dzieciństwa kojarzyła się z wysoką jakością i pewnym rodzajem… szpanu. W końcu...

Zamknij