Przed wielkim powrotem do szkoły każdy rodzic zmaga się z wyprawką dla dziecka. Od plecaka i butów zmiennych, przez przybory do pisania, aż po koszulki na wf. Jakie kupić? I w jakiej ilości?

Koszulka na wf – biała czy kolorowa?

Pierwszym dylematem, jaki może pojawić się przy kupowaniu koszulek na wf dla twojego dziecka, jest oczywiście dobór koloru. Z zakupem tym zdecydowanie warto poczekać do pierwszych dni w szkole, chyba, że z poprzednich lat posiadasz wiedzę o wymogach nauczycieli wychowania fizycznego. W niektórych szkołach wciąż panuje wymóg białek koszulki na lekcjach wf-u i w tym wypadku nie poszalejemy z kolorem. Jeśli jednak w twojej szkole uznaje się pełną dowolność, to możecie wybrać coś z bogatego asortymentu marek sportowych takich, jak adidas, Nike, Puma czy Reebok, wśród których znajdziecie zarówno kolorowe, jednolite koszulki, jak i te z ciekawymi nadrukami. Wszystko jest oczywiście kwestią gustu i indywidualnych upodobań!

Krój – czy ma znaczenie?

Z fasonem koszulki na wf jest podobnie, jak z jej kolorem. Powinniśmy przede wszystkim dostosować się do wymogów szkoły. Wiadomo jednak, że szczególnie w przypadku starszych dzieci, zamiłowanie do mody, wyrażania swojego stylu daje mocno o sobie znać. Wybór jest dość spory, bo poza klasycznymi t-shirtami, możemy zdecydować się na tanki lub topy. Koszulki z wyciętymi rękawami sprawdzą się szczególnie, gdy dziecko coś trenuje i wymaga odzieży, która umożliwia pełen zakres ruchów. Na standardowych lekcjach wf-u w zupełności wystarczy klasyczna koszulka z krótkim rękawem.

Rozmiar – jak go dobrać?

Każdy rodzic dokładnie zna tempo rośnięcia swojego dziecka, a mimo to wybór odpowiednich rozmiarów bardzo często przysparza sporo problemów. Przede wszystkim nawet jeśli twoje dziecko nie rośnie szybko, warto postawić na koszulkę o rozmiar większą. Luźniejszy t-shirt zapewni większą swobodę ruchów, przez co dziecko poczuje się pewniej na zajęciach i będzie mogło dać z siebie wszystko. Jeśli maluch rośnie bardzo szybko, to możecie postawić na koszulki tańsze, bo prawdopodobnie szybko trzeba będzie je wymienić na nowe.

Koszulka na wf – z jakiego materiału?

Kolejna kwestia przy wyborze najlepszej koszulki na wf to oczywiście materiał! Tkanin, z których wykonuje się t-shirty czy tanki nie jest na rynku zbyt wiele i wystarczy tylko poznać ich właściwości, by podjąć słuszną decyzję. Do uprawiania sportu najlepsze będą dwa rodzaje materiałów. Przede wszystkim bawełna, czyli klasyk, który oddycha, jest przyjemny dla skóry, nie powoduje alergii skórnych, nie gryzie. Sprawdzi się on przy gimnastyce, podstawowych grach zespołowych. Jeśli jednak twoje dziecko należy do bardzo aktywnych, to warto pomyśleć o koszulce na wf z tkaniny technicznej, która nie tylko oddycha, ale też odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz!

Na 50style.pl czeka na Ciebie szeroki wybór koszulek – https://50style.pl/ubrania-koszulki,typ,K,KTS/

Tags:

Powiązane artykuły

No Related Article

0 Komentarzy

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nike a młodsi fani marki, czyli buty sportowe dla dzieci

Dzisiejszy rynek obuwniczy prężnie się rozwija, nikogo więc nie dziwi, że zarówno dorośli, jak i dzieci mają dostęp do tysięcy...

Zamknij