Perfekcyjna wygoda, doskonała amortyzacja i stabilizacja na najwyższym poziomie – nowe buty zaprezentowane przez markę ze słynnym Swooshem z miejsca podbiły serca sneakerheadów na całym świecie. Najwyższy komfort to już „pakiet standard” amerykańskiego brandu, skąd zatem tak ogromna popularność akurat tego modelu? Wydaje się, że największym atutem futurystycznych butów Nike Air Max 95 jest nowoczesny i niebanalny design…

 Nowy model?

Wyróżniający się, oryginalny design butów Nike air Max 95 zrobił ogromne wrażenie na współczesnych sneakerheadach. Większość z nich to osoby młode, dlatego jedynie garstka starszych, wytrwałych fanów streetwear’u pamięta modowe trendy lat 90. A to właśnie z tych czasów pochodzi „nowy” model od Nike. Air Max 95 to tak naprawdę wielki, sneakersowy powrót, spektakularna reaktywacja po ponad 10 latach nieobecności na rynku.

Natura i anatomia ludzkiego ciała, czyli historia  Nike Air Max 95

Sergio Lozano – to czołowa postać w historii powstawania kultowych Nike Air Max 95. To on na początku lat 90. dołączył do zespołu projektowego Nike i rozpoczął przygotowania nad stworzeniem nowego, rewolucyjnego modelu. Z jego biura roztaczał się podobno widok na rozległe jeziora. Pewnego dnia Lozano, obserwując krople deszczu uderzające o taflę wody, zaczął tworzyć szkic butów odzwierciedlających subtelne fale. To był początek niezwykłego splotu inspiracji, w wyniku którego powstał jeden z najbardziej wyjątkowych modeli butów w historii wzornictwa Nike. Kolejnym etapem było długie i żmudne zgłębianie anatomii ludzkiego ciała. Lozano pracował nad stworzeniem butów maksymalnie dostosowanych do potrzeb i możliwości człowieka. Tak powstała idea warstwowej cholewki przypominającej strukturę mięśni, żebrowego systemu wiązań oraz doskonale wyprofilowanej podeszwy nawiązującej do ludzkiego kręgosłupa.

nike air max

Najwyższa wytrzymałość, doskonały design

Kolejną innowacją zastosowaną w rewolucyjnym modelu Nike Air Max 95 było opracowanie specjalnego procesu produkcji cholewki. Aby stworzyć jedną, spójną całość, warstwy dobrej jakości materiałów musiały zostać połączone solidnymi szwami – ale to nie koniec. Żeby cholewka nie ulegała zniekształceniom w trakcie długotrwałego użytkowania, postanowiono uformować ją metodą ciśnieniową. Efekt? Doskonały! Obok idealnej wytrzymałości, doskonałej wygody i amortyzacji gwarantowanej systemem Air Max, model zyskał ogromną popularność także ze względu na oryginalny design. Pudrowy róż, a może monochromatyczna czerń? Głęboka, butelkowa zieleń czy zmysłowe bordo? Do koloru do wyboru! Nike wciąż prezentuje kolejne, barwne edycje modelu, także stay tuned!

nike air max 95

0 Komentarzy

Przeczytaj poprzedni wpis:
nike air max
Przegląd nowości z serii Nike Air Max

Air Maxy stanowią jedną z najpopularniejszych serii obuwia w dorobku firmy Nike. Linia ta zapoczątkowana została w 1987 roku przez...

Zamknij